Wełna mineralna do izolacji

Izolacja z wełny mineralnej skalnej lub szklanej znajduje zastosowanie w instalacjach grzewczych, sanitarnych czy akustycznych. Doskonale nadaje się do izolacji poddaszy czy ścian, a także pomieszczeń gospodarczych: chłodni czy suszarni. W naszej ofercie posiadamy wełnę mineralną bardzo uznanych na rynku producentów: ROCKWOOL, Steinbacher Izoterm czy Saint-Gobain Construction.

Czym są maty z wełny mineralnej do izolacji?

Mata z wełny mineralnej to gotowy materiał izolacyjny o różnej długości i grubości, którego charakterystyczną cechą jest możliwość jego zwinięcia w rolkę. Produkt ten szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku izolacji dachów i poddaszy użytkowych i nieużytkowych, stropów czy stropodachów. Także w budynkach o nietypowych konstrukcjach, w których trudno jest zastosować inny rodzaj izolacji ścian, mata z wełny mineralnej będzie skutecznym rozwiązaniem.

Czym różni się wełna mineralna szklana od skalnej?

Wełna mineralna szklana i skalna to dwa bardzo podobne do siebie materiały izolacyjne. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na sposobie ich produkcji – w przypadku wełny mineralnej szklanej używa się do tego celu piasku kwarcowego i stłuczki szklanej, natomiast w przypadku wełny skalnej (zwanej też kamienną) wykorzystuje się bazalt, gabro, dolomit czy kruszywo wapienne. Jeśli chodzi o izolacyjność termiczną, to wełna szklana niemal nie różni się od skalnej, wykazując jedynie minimalnie większą skuteczność. Wełna skalna jest natomiast nieco bardziej odporna na ogień i ściskanie.