Płyty polistyrenowe i poliuretanowe do izolacji

Płyty poliuretanowe do izolacji to nowoczesny materiał, często wykorzystywany we współczesnym budownictwie. Nieco mniej wydajne, choć tańsze i wciąż chętnie wykorzystywane są płyty polistyrenowe. W naszej hurtowni dysponujemy płytami do izolacji z polistyrenu i poliuretanu firmy Steinbacher Izoterm, polsko-austriackiego producenta oferującego innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ociepleń technicznych i budowlanych.

Zastosowanie płyt do izolacji

Płyty polistyrenowe i poliuretanowe są coraz częściej wykorzystywane do izolacji cieplnej, czemu sprzyja z pewnością ich atrakcyjna cena i wysoka wydajność. Można je z powodzeniem stosować we wszystkich elementach konstrukcyjnych: fundamentach, tarasach, ścianach i fasadach, a także przy izolacji dachów i poddaszy. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tej kwestii płyty z pianki poliuretanowej.

Charakterystyka płyt poliuretanowych

Płyty poliuretanowe do izolacji wykazują jedne z najwyższych wskaźników izolacyjnych wśród dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Płyty takie składają się z pianki poliuretanowej PUR lub PIR z okładzinami wykonanymi z folii aluminiowej, laminatu kompozytowego czy włókniny bituminizowanej. Nie chłoną wody, są niepalne i mają bardzo niską nasiąkliwość, przez co świetnie nadają się do tarasów czy fundamentów. Jest to materiał doskonale nadający się do niemal wszystkich projektów architektonicznych.