Izolacja ścian i fasad

Izolacja ścian zewnętrznych i fasad to obowiązkowy element każdego projektu architektonicznego, ale nie w każdym przypadku czynność ta zostaje wykonana prawidłowo. Niedostatecznie izolowany budynek traci olbrzymie ilości ciepła, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie i niższą wygodę życia mieszkańców.

Dlaczego warto wykonać izolację ścian i docieplenie domu?

Termomodernizacja i dodatkowa izolacja ścian zewnętrznych jest najczęściej wymagana w przypadku starych domów, wybudowanych zanim stworzono współczesne wymogi budowlane. Około 70% domów jednorodzinnych w Polsce jest nieocieplonych w ogóle lub w niedostatecznym stopniu. Powoduje to olbrzymie straty energii cieplnej. W wielu przypadkach zainstalowane systemy grzewcze nie wystarczają podczas zimy i mieszkańcy albo marzną w swoich własnych domach, albo wspomagają się ogrzewaniem piecami węglowymi lub kominkami, które są nieefektywne i zatruwają środowisko.

Czym ocieplać ściany zewnętrzne?

Do ocieplenia ścian zewnętrznych, w tym fasady budynku, można zastosować różne materiały, takie jak styropian, wełna mineralna czy pianki poliuretanowe lub polietylenowe. Możliwe jest też zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak płyty do izolacji. Zapewnią one największą wydajność izolacyjną.

Warto zadbać o dobrą izolację ścian i docieplenie budynku, bo taka inwestycja z reguły zwraca się błyskawicznie w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Eksperci z naszej hurtowni poradzą w kwestii wyboru materiałów i dostarczą je na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu!