Izolacja z kauczuku syntetycznego

Kauczuk syntetyczny to substancja idealnie nadająca się do izolacji technicznych. Można go zastosować w przypadku instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych, klimatyzacyjnych czy solarnych. Nasza oferta obejmuje produkty do izolacji ze spienionego kauczuku syntetycznego renomowanej firmy K-Flex, międzynarodowego producenta specjalizującego się w elastycznych materiałach izolacyjnych i akustycznych.

Czym jest kauczuk syntetyczny?

Kauczuk syntetyczny jest to substancja elastyczna i lepka, otrzymywana w procesie sztucznej syntezy chemicznej. Do jego największych zalet, gdy wykorzystywany jest jako materiał izolacyjny, należy jego odporność na przenikanie pary wodnej. Przeciwdziała to rozwojowi mikroorganizmów takich jak grzyby czy bakterie. Z tego powodu spieniony kauczuk syntetyczny jest uważany za jeden z najlepszych materiałów do izolacji instalacji sanitarnych, chłodniczych czy klimatyzacyjnych, w których rozwój mikroorganizmów jest szczególnie niepożądany.

Systemy K-FONIK

Kauczuk syntetyczny to także jeden z głównych elementów systemów izolacji akustycznej K-FONIK produkowanego przez firmę K-Flex. K-FONIK realizowany jest przy użyciu, oprócz kauczuku, także włókien poliestrowych i pianki poliuretanowej. To doskonałe rozwiązanie dla izolacji akustycznej hal sportowych, studiów nagrań, strzelnic czy sal konferencyjnych, ale także domów prywatnych i w budownictwie ogólnym.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni w zakresie kauczuku syntetycznego i innych materiałów. Oferujemy atrakcyjne, indywidualne warunki handlowe i profesjonalne doradztwo przy wyborze produktu, a także dostawę na terenie całej Polski!